zavřít
Upravit životopis

Životopis

Winifred (všichni jí ale říkají jen Fred) je dcerou Rogera a Trish Burklových, kteří bydlí v Texasu. Fred studovala na univerzitě matematiku a fyziku a v těchto předmětech také velmi vynikala. V roce 1996 byla „náhodně“ vsáta do jiné dimenze zvané Pylea, kde žila pět let jako otrok démonů a měla postavení obyčejné krávy. Život v osamělosti a nevolnictví v ní zanechal hluboké duševní jizvy. Byla zachráněna Angelem a jeho přáteli, kteří přijeli do Pylei nalézt Cordelii. Když se Angelovi podařilo Cordelii osvobodit, vzal Fred do Los Angeles, aby mu pomáhala s nadpřirozenými silami a našla opět své duševní zdraví.

Z Fred se stal nepostradatelný člen týmu, přispívala především svými znalostmi z matematiky a fyziky. Celkem dobře se přizpůsobila normálnímu životu, je to velmi přátelská, ale plachá dívka. Zamilovala se do svého prince zachránce, tedy Angela, ale zamilovanost z ní brzy vyprchala a k Angelovi už cítila jen přátelské city. Její rodiče kontaktovali Angela a Fred zjistila, že po ní nikdy nepřestali pátrat. Chtěli, aby s nimi jejich dcera odjela domů, ale Fred si v poslední chvíli uvědomila, že její místo je nyní u Angela a jejích nových přátel, protože jim chce dále pomáhat v ochraně nevinných.

Do Fred se zamiloval Wesley, ale se svými city k ní se jí nesvěřil. Fred, aniž by o jeho citech věděla, začala chodit s Gunnem, se kterým zažila velmi šťastné chvíle. Když byla Fred požádána, aby přednášela na své bývalé univerzitě, zjistila, že za její odchod do Pylei může její oblíbený profesor. Fred zatoužila po pomstě a chtěla profesora zabít. V tom jí zabránil Gunn, který raději profesora zabil sám, než aby se z Fred stal vrah. Od té doby jejich vztah nebyl co býval a Fred si začala více všímat Wesleyho.

Když parta začala pracovat pro Wolfram & Hart, Fred dostala svou vlastní laboratoř a stala se vedoucím pracovníkem v oddělení vědy. Fred se v této práci naprosto vyžívala a ještě nikdy se necítila tak šťastná. Trochu to zajiskřilo mezi ní a Knoxem, který byl její podřízený. Knox ale bohužel neměl šanci, protože Fred si konečně uvědomila, že miluje Wesleyho a ze svých citů se mu vyznala. Oba dva byli velmi šťastní a užívali si jeden druhého.

Idyla však netrvala dlouho. Když Fred zkoumala starodávný sarkofág, vdechla prach, který z něj vyšel. Ve skutečnosti to ale nebyl prach, ale esence démona zvaného Illyria, který vnikl do jejího těla. Za vším stál Knox, jenž uctíval Illyriu a kvůli svým sympatiím k Fred, si ji vybral jako schránku pro boha. Angel a Spike se vydali do Anglie, aby našli pro Fred lék, ale neúspěšně. Wesley zůstal s Fred a utěšoval ji. Illyria v jejím těle stále sílila a Fred po vyčerpávajícím boji zemřela. Její oči a vlasy zmodraly a Illyria ve Fredině těle oživla. Pravá Fred je už navždy pryč.