zavřít
Upravit životopis

Životopis

Postava ze seriálu Ulice. Hrál ho Pavel Nečas. Šel si vytrvale za svým a cestou sbíral bonusy. Světlanin podřízený vynikal v umění zařídit, obstarat, sehnat, a to cokoliv, jakkoliv, kdykoliv. Dokonce se nevyhýbal ani drsnějším praktikám, jen když dosáhl svého cíle.

Schopného barmana, který uměl být loajální ke svým chlebodárcům, si kdysi všimla mafie a nabídla mu oboustranně výhodný obchod. Slušně placené místo s výhledem na vedení celého podniku za nenápadnou kontrolu všech aktivit nespolehlivého provozního Rudy Kocmana, jemuž část zisků z herny končila ve vlastní kapse.

Po Rudově zmizení, ve kterém měl ostatně prsty, si Vráťa brousil zuby na jeho místo. Mafián Vasil Ševčenko, jemuž podnik patří, mu ale zkřížil plány a jako provozní si v Miléniu ponechal Rudou dosazenou Světlanu Nyklovou, svoji sestřenici. Ani to ovšem Vráťu nezastavilo. Když zjistil, že vetřelce nevystrnadí, změnil taktiku a spojil se s ním. Tak vlastně skloubil příjemné s užitečným. Sbalil svou sexy šéfovou, stal se jejím důvěrníkem, a tím pádem si zajistil přehled nad chodem podniku i neustálý přísun důležitých informací.

Tato dvojí hra se Vráťovi několik měsíců vyplácela, ale nic netrvalo věčně. Světlana nevěru zvládala čím dál hůř. Když se k problémům v soukromí přidaly ještě i problémy v práci způsobené Lumírovou vyhláškou o bezhazardních zónách, Světlana od manžela odešla v domnění, že s Vráťou začne někde jinde a jinak. Jenže to se Vráťovi ani trochu nechtělo, a tak mu ponížená Světlana dala padáka. Ne na dlouho. Mafie Vráťu opět do Milénia dosadila - jako Světlanina šéfa. Vasil se pak rozhodl využít jeho aférky se Světlanou k tomu, aby mafie Lumíra odklidia z cesty. To se ale stalo Vráťovi osudným. V pátek 12. června 2009 nezemřel Lumír Nykl, nýbrž on sám. A zastřelila ho právě Světlana.

Mohli by vás také zajímat…