Viktor Verner

cestovatel, učitel na gymnáziu, přítel moniky farské

Upravit profil
Postava ze seriálu Ulice. Hraje ho Miroslav Šimůnek. Mladý jogín, cestovatel a organizátor charitativních sbírek, o němž sní nejedno dívčí srdce. Viktor je sympatický a zásadový mladý muž, který vzbuzuje mezi něžnější polovinou lidstva nemalý...

Životopis

Postava ze seriálu Ulice. Hraje ho Miroslav Šimůnek. Mladý jogín, cestovatel a organizátor charitativních sbírek, o němž sní nejedno dívčí srdce. Viktor je sympatický a zásadový mladý muž, který vzbuzuje mezi něžnější polovinou lidstva nemalý rozruch.

Každá by ho chtěla, ale on čeká na tu pravou. Proto má s ženami trochu komplikovanější vztahy a někdy se dokonce v jejich přítomnosti cítí jako sexuální štvanec. To ale neznamená, že nedokáže být jejich výborným a oddaným přítelem. Víc jim však nabídnout nedokáže, neboť lásku hledá především v rovině duchovní. Uznává totiž východní filozofii a sanží se v jejím duchu i žít.

Provozuje asijská bojová umění, cíleně pěstuje kulturu ducha i těla a buduje si v sobě vnitřní rovnováhu. Ta mu také pomáhá dělat jen to, co považuje za správné, i když jeho okolí může mít odlišný názor. Občas mu způsobuje problémy i jeho přímočarost, protože ne každý je připraven nebo ochoten vyslechnout si jiný pohled na věc.

Ale pokud takového člověka potká, dokáže ho respektovat i uznat jeho argumenty. Mezi takové lidi patří například jeho bývalé kolegyně na gymnáziu Lenka Drápalová a Miriam Hejlová, s nimiž nějaký čas sdílel kabinet coby učitel biologie a tělocviku.