zavřít
Upravit životopis

Životopis

Postava ze seriálu Ulice.
Svým protivníkům umí udělat ze života peklo…Ředitelka na gymnáziu působí již od pohledu jako diamantově tvrdá osobnost, jíž je cizí jakákoliv empatie či laskavost.

Ke svému „bezchybnému" fungování potřebuje pevný řád, jenž je také jejím jediným opěrným bodem, když něco nejde podle jejích představ.


V momentě, kdy se jí věci začnou vymykat z rukou, vystupuje ještě chladněji a uzavřeněji než obvykle, aby tak zamaskovala vlastní nejistotu i neschopnost smířit se s domnělou porážkou. Ve skutečnosti si totiž nikdy nepřipustí, že by to, co dělá, mohlo být špatně.


Zcela upřímně také věří, že pomocí tvrdé disciplíny vybuduje ze „své" školy nejprestižnější ústav v širokém okolí. Jen jí nesmí nikdo hatit její plány. Jakmile se jí totiž někdo postaví do cesty, okamžitě ho začne likvidovat - pomalu, bolestně a s chutí...


Na několik protivníků narazila i na svém současném působišti. Zatímco se studenty zatočila hned v prvních dnech tak, že zůstali jen nevěřícně zírat, profesorku Miriam Hejlovou si skutečně vychutnává. Není nad jed, který je podáván ustavičně a v malých dávkách...

Věra Hádková

ředitelka na gymnáziu, školní inspektorka

Mohli by vás také zajímat…