zavřít
Upravit životopis

Životopis

Theodore Evelyn „Ted“ Mosby, narozen 25. dubna 1978, je fiktivní postava amerického seriálu Jak jsem poznal vaši matku- How I Met Your Mother. Ted v budoucnosti vypráví svým dětem, dlouhý příběh o tom, jak poznal jejich matku. Ke klíčovému okamžiku se však stále nemůže dostat.
Ted Mosby, jehož postavu ztvárnil Josh Radnor je hlavní postavou a zároveň vypravěčem v seriálu.

Ted pochází z Ohia a maturoval na Wesleyan University jako architekt. Poté, co se jeho kamarád Marshall zasnoubil Ted se rozhodl najít svojí spřízněnou duši. To je základem celého příběhu a Tedova přátelství s dalšími postavami Marshallem, Lily, Robin a Barneym.

Tedovými nejbližšími přáteli jsou Marshall Eriksen, Lily Aldrin, Barney Stinson a Robin Scherbatsky. Marshalla a Lily znal ze střední. Barneyho potkal v baru (potkal ho na záchodě, poté si k němu Barney přisedl a byl přesvědčený o tom, že Teda naučí „jak žít“) a Robin potkal také v baru. Na jejich prvním rande pro ni ukradl modrý roh, ze stěny restaurace. Když odešli k Robin domů, Tedovi vyklouzlo „miluji tě“. To prozatím ukončilo jejich vztah, avšak v dalších sériích se k sobě vraceli.

Mohli by vás také zajímat…