zavřít
Upravit životopis

Životopis

Postava ze seriálu Ulice.Hraje ji Zdena Hadrbolcová. Světačka se vrací… Před pár lety se toho na Růžu Habartovou najednou sesypalo až až. Z Království hraček musela odejít do předčasného důchodu, protože firma tehdy byla nucena omezit výrobu.

Krátce nato jí navíc zemřel i těžce nemocný manžel. Čerstvá důchodkyně a vdova se tehdy celkem ráda nechala přemluvit synem, aby se odstěhovala k němu do Austrálie. Zde si konečně mohla dosyta užít nejen jeho, ale i nové rodiny a hlavně malého vnoučete. Po roce a půl stráveném u protinožců se ale Růža rozhodla k návratu do Čech.

Nazpět v ulici se Růža objevila nabitá novou energií a s touhou ještě něco dokázat. Z celkem přizpůsobivé a občas i obětavé ženské, která si pokaždé ráda popovídala s Vilmou Nyklovou o posledních novinkách v ulici, se najednou stala světačka, jež se na dění v ulici dívá periskopem zkušeností z Austrálie. A hned se ocitne tam, kde si přála odjakživa být — ve středu zájmu. Na výslunní popularity se bude vyhřívat hlavně před Vilmou Nyklovou. Ta v ní totiž najde po dlouhé době spřízněnou duši, s níž zase může probírat drby z ulice...

Mohli by vás také zajímat…