zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jmenovala se Rose DeWitt Bukater a jako sedmnáctiletá dívka z lepší rodiny se měla kvůli majetku provdat za nemilovaného arogantního boháče Cala Hockleyho. Během plavby na palubě luxusního parníku Titanic, který 10. dubna 1912 vyplul na svou první a poslední plavbu do New Yorku, se však za poněkud dramatických okolností seznámila s chudým svobodomyslným Američanem Jackem Dawsonem, který lístek na Titanic vyhrál v pokeru. Jack ji totiž zachrání, když se v zoufalství nad vidinou života v nudě vyšší společnosti rozhodla spáchat sebevraždu. Arogantní Cal povýšeně pozve Jacka "za odměnu" na večeři a pak se pokusí snoubenku oslnit diamantem Srdce oceánu.

Dívku však mnohem více zaujmou Jackovy kresby a vyprávění o jeho svobodném životě nezatíženém majetkem a toulkách světem. Dvojice se rychle sbližuje, čemuž napomůže i způsob, jakým Jack zvládne Calovy slovní útoky během jinak nudné večeře a také bouřlivá oslava na palubě chudých, kam Jack Rose zavede. Do plánů a osudů všech však osudově zasáhne ledovec, který rozpáře bok lodi a konstrukční chyba, která s takovou možností nepočítala. Z pýchy lidstva se během několika hodin stane nejslavnější hrobka na mořském dně. Než se nad však nad Titanikem zavře hladina, pokouší se Jack a Rose, pronásledovaní pomstychtivým Calem a jeho komorníkem Lovejoyem, uniknout.

Nakonec jse loď přepulí a 1500 lidí skončí ve vodě samozřejmě že jsou živý a čekají jestli jse pro ně čluny vrátí. Když tam tak čekají, tak Jack celý zmrzlý řekne Rose: Že kdyby umřel tak ať žije dál život na plno a nebojí se ničeho. Rose mu tedy slíbí že ano. Za přibližně 2 hod. se objeví člun a prohledává to tom jestli ještě někdo žije. Jack umřel když to Rose zistí tak mu řekne že ho bude na vždy milovat. Z 1500 lidí přežilo jen 6 mezi nimi byla i Rose. A tak Rose žije dál, ale své příjmení jsi změní na Dawson a takto vypráví příběh Rose archologům když už jí je 100 let.To byl konec legendárního Titanicu

Mohli by vás také zajímat…