zavřít
Upravit životopis

Životopis

Rád pokouší osud… je sice vyučeným truhlářem, ale řemeslem se vlastně nikdy pořádně neživil.

To však neznamená, že není manuálně zručný. Právě naopak. Patří k těm nemnoha lidem, o nichž se říká, že mají zlaté ruce. Jenže je od přírody natolik líný, že to o něm málokdo ví.


V Richardovi se skrývá tak trochu rozporuplná osobnost. Velmi snadno navazuje kontakt s lidmi a téměř okamžitě je dovede okouzlit svou „otevřeností". Avšak jakmile zjistí, že má někoho zpracovaného, už kouká, jak toho v maximální míře využít.


Už pěknou řádku let si totiž životem jen tak proplouvá bez jakýchkoli ambicí či závazků. Občas se někde usadí i o něco déle, ale pak obvykle vyvede nějaký průšvih a raději vezme do zaječích, než aby nesl následky.


Skvěle to umí hlavně s ženskými a s nadřízenými, protože ví, co na ně platí a jak se jim zalíbit. Žádný velký problém mu nedělají ani autority. Navenek se sice tváří, že je uznává, avšak ve skutečnosti mu jsou ukradené a stejně si udělá, co chce - jen si dá větší pozor. Snad i díky tomuto chameleónství působí jako naprostý pohodář. Proto je také výborným a vyhledávaným společníkem, jenž se pokaždé postará o dobrou zábavu. Ale nebyl by to Richard, kdyby svých žertíků později nevyužil i k jiným cílům, než jen k obveselení společnosti...

Richard Zajíček

zaměstnanec pekařství stárek a syn

Mohli by vás také zajímat…