zavřít
Upravit životopis

Životopis

Renata Novotná je postava ze seriálu Ulice, kterou ztvárnila Lucie Štěpánková.Jaké tajemství skrývá před ostatními? Sebevědomá, šikovná a ostřílená kadeřnice je natolik silná osobnost, že nemá zapotřebí se předvádět a výrazně zviditelňovat.

Ve svých projevech není nijak vřelá, ale na druhou stranu není neupřímná. Umí říkat věci na rovinu, aniž by byla vůči ostatním netaktní.

Na první pohled může působit chladným dojmem, protože neuznává hry na falešná přátelství či přehnanou kolegialitu. Od lidí, kteří nepatří do nejužšího okruhu jejích přátel a rodiny, si udržuje odstup. Tím však vzbuzuje jejich zvědavost. Zákonitě si totiž myslí, že před nimi něco skrývá, že si před nimi chrání svá tajemství.

Zatímco s Ingrid Šmídovou si Renata docela sedne díky podobným povahovým rysům, u Simony Pavlicové trochu narazí. Světe div se, ale Simona na ni bude žárlit. Proč? Renata totiž dokáže vykouzlit neuvěřitelné trendy účesy i na hlavách takových zákaznic, u kterých by to Simonu ani ve snu nenapadlo. Navíc je vždy perfektně učesaná, nalíčená a oblečená. A to mírně zakomplexovanou Simonu prostě dráždí.