zavřít
Upravit životopis

Životopis

Piper Halliwell je jedna z hlavních postav amerického seriálu Čarodějky (Charmed). Jedna ze čtyř sester, která je obdarována magickou silou. Spolu se svými dvěma sestrami Prue a Phoebe (později Phoebe a Paige) tvoří Moc Tří, která zastupuje největší sílu dobra. Zabíjejí démony a ochraňují nevinné.Její minulý život je P. Baxner, vlastnila salon krásy, byla matkou babičky čarodějek, uměla zpomalovat čas. V první až třetí sérii ji dabuje Tereza Chudobová, ve čtvrté až osmé pak Jitka Moučková.

Piper je na začátku seriálu prostřední sestra a po smrti Prue nejstarší. Je vdaná az světlonoše Lea, s kterým má dva syny Wyatta a Chrise a dceru Melindu.

Schopnosti
- Molekulární zpomalovaní
(Molecular Immobilization) – Neboli zpomalování času je schopnost, která dokáže na určitý časový úsek zmrazit již probíhající děj, schopnost má vliv na všechny předměty, zvířata a lidi. Imunní proti této schopnosti jsou pouze čarodějky (čarodějové) a velmi silní démoni.

- Molekulární urychlování
(Molecular Combustion) – Díky této schopnosti dokáže Piper urychlit molekuly až do té míry, že explodují. Tato schopnost se u ni projevila poprvé až ve třetí sérii.

- Molekulární zrychlování
(Molecular Acceleration) – Tato schopnost pochází z dalších dílů Charmed v komiksech. Díky této schopnosti molekuly při určité rychlosti, což je spjato s další Pipeřinou schopností, rezonují a stanou se neuspořádanými, což má za následek zkapalnění pevných těles, tzv. tání.

Piper Halliwell

47 let, čarodějka, servríka v klubu 3p

Mohli by vás také zajímat…