zavřít
Upravit životopis

Životopis

Phoebe Rose Bufetová (v anglickém originále Buffay nyní Hanniganová) je smyšlená postava v americkém televizním seriálu Přátelé. Role Phoebe patří k Lise Kudrow.

Phoebe je bláznivá žena, masérka a folková písničkářka. Phoebe je tzv. dítě ulice, od čtrnácti let žije na ulici. Z okruhu jejích dávných kamarádů se rekrutují i lidé, kteří jsou na okrajích společnosti jako zloději a kapsáři. V jednom z dílu se dozvídáme, že Phoebe přepadla Rosse a vzala mu jeho vlastnoručně kreslený komiks Malý vědec. Později bydlí s Monicou a tak se seznamuje s celou partou. Stěhuje se od Moniky kvůli její posedlosti mít věci na pravém místě. Jednu dobu bydlí i s Rachel. Umí francouzsky.

Phoebe má bratra Franka. Jemu a jeho starší ženě (původně profesorce) porodí trojčata. Má sestru dvojče Ursulu, která vystupuje v seriálu Jsem do tebe blázen, biologickou matku Phoebe Abbotovou a otce Franka Buffaye Sr. Phoebe má babičku, která se o ní stará a která jí pujčuje taxi.

Vztahy
Phoebe měla spoustu „úletů“ a krásných románků. Chodila se dvěma muži najednou, randila s policajtem, psychiatrem a dokonce i s ruským diplomatem. Jedním z nich byl vztah ruským s vědcem Davidem, který ovšem odjíždí do Minsku. Později se znovu setkávají, ale ona už chodí s Mikem Hanniganem, za kterého se i provdá.

Osobnost
Nazpívala píseň Smraďoch o špinavé kočce. Je ochránkyní zvířat, a proto nejí maso.

Phoebe Buffay

54 let, masérka, folková písničkářka

Mohli by vás také zajímat…