zavřít
Upravit životopis

Životopis

Miroslav Barták je postava ze seriálu ULICE. Je trnem v oku Lumíru Nyklovi i Miloslavu Stárkovi…Málomluvný, klidný, pomalý a velice trpělivý hrobník patří mezi štamgasty v hospodě u Henryho i stálé zákazníky ve večerce Vilmy Nyklové.

Má své slabosti, mezi které patří hlavně alkohol a vysedávání po hospodách, ale na druhé straně dokáže naslouchat lidem a ve správné chvíli pohladit slovem.

Hřbitovní klid Miroslavu Bartákovi vyhovuje. Díky neustálé přítomnosti smrti získal životní nadhled, vlastní víru v nenásilný řád a fungování univerza i shovívavost k chybám bližních. Nikoho za nic neodsuzuje, ke každému je stejně dobrotivý a pokud má pocit, že by mohl poradit, nenuceně a jaksi mimoděk to udělá. Jeho schopnost vidět a vcítit se do člověka udivuje všechny kolem, jen jemu přijde stejně přirozená jako běh života.
Od manželovy smrti se s ním hodně přátelí zejména Vilma Nyklová, která v něm vidí spřízněnou duši. Slabost pro něj má i Světlana, protože jí jako jeden z mála pomohl v těžkých chvílích po potratu...

Mohli by vás také zajímat…