zavřít
Upravit životopis

Životopis

Začínal jako řidič sanitky v Kateřinské Hoře, s Janem Zemanem se seznámil v roce 1947 při případu, kdy byl i chvíli podezřelý z krádeží inzulínu. Po autonehodě, kdy se ho pokusili pachatelé zneškodnit a Hradec byl očištěn, je mu Zemanem nabídnut vstup do Sboru. Hradec souhlasí a stává se Zemanovým kolegou a velkým kamarádem. Spolu řeší nejeden případ, byť později Jirka Hradec působí v kontrarozvědce pod vedením podplukovníka Žitného.

Je vysílán na zahraniční mise a delší čas i v zahraničí působí. Podstupuje riskantní mise a úkoly a nejednou mu jde doslova o krk. Ženám je velmi sympatický, ale v seriálu k tomu nedostává moc prostoru. Veřejně je znám pouze jeho vztah ke slečně Kamile, ještě když byl saniťákem a později k Hance Bízové, se kterou spolupracuje a jejich vztah se prohlubuje. I on je však nucen vyrovnat se s její smrtí. Při jedné zahraniční misi je zajat a držen jako rukojmí u bývalého nacistického vůdce v Jižní Americe.

S pomocí jednoho místního radisty se pokusí o útěk, skoro se to podaří, ale v poslední chvíli je smrtelně raněn. Přesto je jeho tělo dopraveno radistou do vlasti a je mu uspořádán pohřeb se všemi poctami. Major Hradec byl hrdina a nejednou se tak projevil během let u Bezpečnosti.

Jeho hlavní vlastností je ta, že je to sympaťák každým coulem.

Major Jiří Hradec

47 let, agent, řidič sanitky, přítel zemana

Mohli by vás také zajímat…