zavřít
Upravit životopis

Životopis

Ústřední postava celého seriálu. Sympatický a schopný kriminalista, který jde neúnavně za svým cílem. Vracel se společně s Václavem Kalinou a doktorem Veselým vlakem z koncentráku, kde se poznali. Před válkou pracoval jako slévač až do doby, kdy ho někdo neprávem udal a on byl deportován do lágru.

Po zákeřné smrti otce se podílí na objasnění jeho vraždy a objevují se u něho skryté kriminalistické schopnosti. Jeho kamarád Václav Kalina, ho po válce přiměje ke vstupu do Sboru a Jan Zeman se stává "policajtem", aniž by tušil, že udělal svůj životní krok. Zůstal však sám jen se svou matkou, opustil rodnou chaloupku a po svém působení v Kateřinské Hoře a okresní správě SNB se dostane až do Prahy, do Bartolomějské ulice.

Stává se esem pražské kriminálky. Nejprve bydlí s matkou na Žižkově, po určité době a už s druhou manželkou Blankou se stěhují na jedno pražské sídliště. Jeho skryté schopnosti pro dedukci a logické myšlení jsou mu nejednou ku pomoci a podaří se mu vyřešit i záludné případy. Vyrovná se i s nelehkou úlohou, kdy je mu zabita jeho první manželka a matka jeho jediné dcery Lidušky. Svou dceru nadevše miluje a pečuje o ní s největší láskou. Svým spolupracovníkům je dobrým vůdcem a mnohému je naučí.

Mohli by vás také zajímat…