zavřít
Upravit životopis

Životopis

Postava ze seriául Ulice. Hraje ji Nina Divíšková. Ingridina matka je typická maloměšťačka poznamenaná prostředím, ve kterém žije. V malém městečku Málkov si všichni vidí do talíře, navzájem si závidí své pidiúspěchy a s gustem rozebírají poklesky či neúspěchy druhých.

Život je tu podřízen mottu Co tomu řeknou sousedé?, které přijala za své i rodina Šmídova. Nelehký život se stálým nedostatkem peněz udělal z Ingridiny matky sobeckou, závistivou a zapšklou ženskou, která si o sobě ale myslí pravý opak. Sama sebe vidí jako ustaranou, spravedlivou a obětavou mámu a babičku, s níž se život zatím příliš nemazlil.

Spolu s manželem Karlem, kterého hrál Rudolf Jelínek, je už v důchodu. S rodinou své starší dcery Ilony bydlí v rodinném domku s hospodářstvím, o které se starají. Tuto dřinu ani nepřetržitou finanční nouzi nedokáže odpustit své mladší dceři Ingrid, která krátce po vystudování střední školy odešla do Prahy, protože měla o životě jiné představy. Její matka si totiž myslí, že to, co do ní rodina investovala, by měla vrátit. A čas splátek podle ní už nastal...

Mohli by vás také zajímat…