zavřít
Upravit životopis

Životopis

Bývalý voják Sam Austen je sice otcem Kate, ale jejím biologickým otcem je zcela jiný člověk jménem Wayne. Když se k němu její matka posléze vrátila a on jí ubližoval, rozhodla se Kate pomstít a Wayna zabila. Od té doby jí začíná pronásledovat federální šerif, na dlouholeté honičce stačila Kate přijít o svého nejbližšího přítele z dětství, Thomase a také o manžela Kevina, se kterým nedokázala díky strachu z dopadení žít. Nakonec byla chycena šerifem v Austrálii, ten jí ze Sydney převážel zpět do USA.

Na ostrově zpočátku Kate hodně přitahuje Jack, se kterým se snaží Kate stát lepším člověkem, přesto má hodně společného se Sawyerem – i on má za sebou neradostnou minulost. Kate se účastní většiny důležitých akcí spolu s Jackem, což jí také přivede posléze do zajetí Druhých. Zde se hodně sblíží se Sawyerem, přesto to nevypadá, že to bude definitivní. Když Sawyer s úlevou zjistí, že Kate není těhotná, Kate se naštve a odchází od něj. Zůstane ve skupině Jacka.

Členka tzv "Oceanic 6" - šestice lidí, kteří se oficiálně vrátili z ostrova domů. Stará se o Aarona. Po návratu bude čelit soudu za své minulé činy. Bude osvobozena nikoliv díky Jackově svědectví, ale díky své umírající matce, která nakonec odmítne vypovídat. Jistý čas žije Kate s Jackem, ale když ten začne propadat depresím a práškům, tak se rozejdou. Odmítá se vrátit na ostrov, ačkoli ji Jack o to několikrát prosí. Polevovat začne ve chvíli, kdy k ní přichází právníci pro vzorky krve - chtějí jí odebrat Aarona. Kate začne opět utíkat a snaží se najít tajemnou osobu, která jí chce Aarona vzít - nakonec zjišťuje, že to je Ben... Kate nakonec změní názor a rozhodne se vrátit, ovšem bez Aarona - toho ponechá v péči babičky, Claiřiny matky. Kate se na ostrov vrací letem Ajira Air 316, při havárii letadla se propadne časem a probere se v minulosti ostrova - v dobách Dharmy. S pomocí Sawyera a Juliet zapadne do skupiny nových posil Dharmy a je zařazena mezi mechaniky. Pomáhá Juliet se záchranou postřeleného malého Bena. Její snaha je ale podezřelá Benovu otci Rogerovi...

Později s Jackem doprovází Daniela Faradaye do tábora Druhých. Jsou zajati, pak je ale Druzí vedou k bombě, o níž mluvil Faraday. Kate se ale rozhoduje opustit Jacka se Sayidem a chce zachránit přátele, které nechala ve vesnici Dharmy. Je ale odchycena a odvedena do ponorky, která odváží většinu obyvatel ostrova do bezpečí před blížící se katastrofou.

Mohli by vás také zajímat…