zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jana Krausová je postava ze seriálu Ulice, hraje ji Kristýna Stýblová.
Ondřej na ni bude občas krátký.

Starší z Ondřejových dcer má temperamentu na rozdávání stejně jako její otec. Tak trochu klučičí povahu v ní ještě více posílila tátova výchova. Janina matka totiž zemřela, když jí bylo šest let. Ondřej si od té doby žádnou partnerku nenašel a babička, jež mu s holkami pomáhala, vždy více inklinovala k její uzavřenější a o rok mladší sestře Míše.

Postrach učitelů
Jana šla do školy o rok později, aby se snáze vyrovnala s matčinou smrtí. Díky tomu chodí do stejné třídy jako Míša, která se tak trochu veze v jejím stínu. Jana na sebe strhává veškerou pozornost, a to nejen ve škole. Je drzá, baví ji provokovat a na nějaká školní pravidla rozhodně nehledí. Přitom je ale natolik inteligentní, že dokáže odhadnout míru, již učitelé ještě snesou.

Geniální matematička
Školou Jana proplouvá co nejjednodušší cestou. Jediný předmět, který ji opravdu baví, je matematika. Stala se pro ni vlastně koníčkem, a tak pravidelně vítězí na nejrůznějších matematických olympiádách. S přicházející pubertou se u Jany ale hlásí o slovo daleko zajímavější témata než matematické hlavolamy. Začíná mít plnou hlavu kluků a s nimi spojených starostí, jež dívky v jejím věku řeší.

Mohli by vás také zajímat…