zavřít
Upravit životopis

Životopis

Život
Emmett Dale McCarty byl proměněn v upíra Dr. Carlislem Cullenem v roce 1935, dva roky poté, co byla proměněna Rosalie. Když na něho Rosalie narazila, byl Emmett napaden medvědem v horách v Tenessee. Vypadalo to, že brzy zemře, ale Rosalie ho zachránila a více než 100 mil s ním běžela zpátky ke Carlisleovi, který ho mohl proměnit a nezabít díky své schopnosti odolávat lidské krvi. Emmett ji popisoval tento zážitek jako zachránění andělem, kterého mu seslal Bůh. Později se svěřila, že Emmetta chtěla zachránit, protože ji připomínal syna její kamarádky. Měl stejné kudrliny a nevinou tvář.

Po jeho bolestné přeměně, Rosalie a Carlisle vysvětlili Emmettovi, že se stal upírem. Nerozčílilo ho to, jak si Rosalie a Carlisle mysleli. Emmett na to řekl 'Sakra, to není špatný, když můžu být s mým andělem'. Měl problémy s dodžováním pravidel ohledně pití zvířecí krve a několikrát ochutnal i lidskou krev. S Rosálií mají velmi silné pouto, vždy jí stojí po boku a udělal by pro ní cokoliv a několikrát se vzali.

Osobnost a vlastnosti
Emmett je popisován jako velmi vysoký a velmi urostlý a studenty střední školy ve Forks také jako velmi zastrašující. Jessica ho popisovala jako 'Ten velkej tmavovlasej kluk'. Je vysoký 6'5' a je nejvyšší z Cullenových, Alici převyšuje o několik stop. Má kulatý obličej s dolíčky, mírně zvlněné tmavě hnědé vlasy, což mu dodává dětský vzhled. Z Cullenů je nejsilnější. Stejně jako zbytek jeho rodiny, i on má bledou kůži a zlaté oči, které se mění na černou, když je žíznivý. Emmett a Rosalie mají velmi silné pouto, jsou skutečně spřízněné duše.

Emmett miluje smích a rád dělá vtipy a snaží se zmírnin napjaté situace svým smyslem pro humor. v Breaking Dawn obvykle vtipkuje o sexuálním životě Belly, což jí vždy rozzuří. Bella jako novorozený upír ho vyzve k souboji stím, že pokud vyhraje, přestane dělat vtípky na její sexuální život (pokud vyhraje Emmett, bude to ještě horší). Samozřejmě, že Bella vyhraje. Emmett se rozuřil a požadoval odvetu. Emmett jedná bezmyšlenkovitě a dělá ukvapené závěry. Také je velmi statečný, užívá si boj a je velmi soutěživý. Emmett byl rozčílený, že nemohl jíz s Bellou v Twilight, dokud Bellan nepoukázala na to, že mají větší šanci porazit Jamese, když bude Emmett s Edwardem. Proměnu Belly v upíra považoval za dobrý nápad a také vyjádřil touhu poprat se s Demetrim. Také se velmi těšil na boj s novorozenými vytvořenými Victorií a na boj proti Volturiovým, kvůli své neteři Renesmee.

Síla a schopnosti
Následkem Emmettovi proměny v upíra bylo to, že získal schopnosti jako superhrdina, rychlost a neuvěřitelnou sílu. Stejně jako Cullenovi i on má speciální schopnost, získal větší fyzickou sílu než ostatní. Svou neuvěřinelnou sílu považuje za svou schopnost, ačkoliv nemá žádnou duševní sílu jako jeho adoptivní bratři Edward a Jasper a jeho sestra Alice, jeho švagrová Bella, nebo jeho neteř Renesmee. V Breaking Dawn po jeho prohraném souboji s Bellou praští do skály,celá se roztříští a stromy padají. Stejně jako zbytek rodiny, Emmett je nesmrtelný. Je třetím nejmladším upírem v Cullenově rodině, což je důvod, proč pach lidské krve je pro něho lákavější a musí vynaložit víc síly, aby jí odolal. Ale vedl si velmi dobře, když se věci vymkly kontrole a on dokázal odolat krve Belly, když byla člověkem. Emmett velmi miluje a stará se o svou ženu Rosalii Hale a o zbytek rodiny. Je označován za ochránce rodiny.

Vztahy
Rosalie Hale

Emmet se zamiloval do Rosalie, když hho zachránila před medvědem. Rosalie se rozhodla zachránit Emmetta, kvůli jeho nevyné tváří, tmavým kudrnatým vlasům a dolíčkům, které jí připomínali Henryho, syna kamarádky Very. Emmet si myslel, že Rosalie je jeho anděl. Byl to důvod, proč tak snadno přijal svůj nový život upíra. 'Když Carlisle a Rosalie, můj anděl, jsou upíři, jak špatné to může být?' řekl si. Jejich vztah je často zobrazen jako hlavně fyzický oproti ostatním Cullenovým. Rosalie je Emmettova spřízněná duše. Je jasné, že Emmett Rosalii velmi ochranuje. Je známo, že ji Emmett uctívá a udělal by pro ni cokoliv. O Emmettu je také známe, že pokažné, když se musí rozděli, třeba i jen na krátkou dobu, musí se minimálně políbit. Emmett také v Breaking Dawn uvedl, že jeho a Rosaliin sexuální život je mnohem pestřejší než ten Bellyin.

Autor: Buffyk, http://kellanlutz-online.blog.cz

Mohli by vás také zajímat…