zavřít
Upravit životopis

Životopis

Edward se narodil Edwardovi a Elizabeth Masenovým 20. června 1901. Byl jejich jediné dítě. Jeho otec, úspěšný právník, Edwarda v mnohém podporoval, posílal ho na hodiny hudby a dal mu možnost studovat na soukromé škole; ale přestože otec Edwarda po hmotné stránce zajistil, byl citově odtažitý a kvůli práci často daleko od domova. Jeho nepřítomnost upevnila Edwardův blízký vztah s matkou, stal se středem jejího života. Ve studiích vynikal a stal se uznávaným pianistou. Jak dospíval, zamiloval se do vojenského života. Po většinu jeho dospívání zuřila první světová válka a Edward snil o tom, že se jednoho dne připojí k bojům. Jeho matka se nejvíc ze všeho obávala právě toho, že Edwarda ve válce ztratí. Každou noc se modlila, aby válka skončila dřív, než mu bude osmnáct a bude dost starý, aby ho mohli naverbovat. Devět měsíců před jeho osmnáctinami udeřila na Chicago španělská chřipka a celá jeho rodina se nakazila. Vážně nemocní byli hospitalizováni v nemocnici, ve které pracoval doktor Carlisle Cullen. Edwardův otec nemoci brzy podlehl. Přemožena strachem o svého syna prosila Elizabeth Masenová na smrtelné posteli doktora Cullena, aby zachránil jejího syna udělal, co je v jeho silách. Zdálo se, že ví, že doktor Cullen má nadpřirozenou moc Edwarda zachránit.

Poté, co Edward zachrání Bellu před upírem Jamesem, klanem Volturiovými a upírkou Victorií, se, spolu s Bellou, rozhodnou pro společnou a nesmrtelnou budouctnost. Po svatbě Bella otěhotní, porodí malou Renesmé a Edward bude donucen ji přeměnit, aby spolu mohli dál být. Po bitvě s klanem Volturiovými, který naštěstí dopadne dobře, bude moci Edward a Bella žít konečně šťastně až navěky.

Edward Cullen je jedna z hlavních postav Twilight sagy (Stmívání, Nový měsíc, Zatmění, Rozbřesk a možná i Midnight Sun) od Stephanie Meyer.

Edward Cullen

17 let, upír, otec Renesmee, student na střední škole ve forks

Mohli by vás také zajímat…