zavřít
Upravit životopis

Životopis

David "Cinzano Bianco" Lister je fiktivní postava z anglického seriálu Červený trpaslík. Netuší kde, kdy ani komu se narodil, jednoho dne ho prostě našli ležet pod kulečníkovým stolem. Na Červeném trpaslíkovi zastává funkci 3. technika a jeho nadřízeným je Arnold J. Rimmer.

Rodina
Déle než tři miliony let neví, kdo jsou jeho rodiče ani proč jej odložili pod kulečníkový stůl v jedné z liverpoolských hospod. Poté se dozvídá, že jeho otec je on sám a matka jeho láska, Kristina Kochanská. I přestože byl sirotek, vyrůstal v teoreticky normální rodině, má pár vzpomínek na otčíma a jiné členy rodiny. Lister má tři děti - je matkou dvojčat Jima a Bexleyho (ten umírá ve věku 25 let) a otcem Dave Listera, tedy sebe sama. Oženil se z donucení s dvojnicí Yettiho, záhy po svatbě vzal nohy na ramena.

Kariéra
Ve třinácti letech začal pracovat v supermarketu jako obsluha vozíku a dopustil se pár kriminálních činností. V sedmnácti zakládá skupinu Degen a spol. Po deseti letech opouští supermarket, protože se nechce stát otrokem své kariéry. Maturitu nemá, protože na výtvarné průmyslovce to nebylo podle jeho představ, a tak ji opustil. Potom začíná pracovat na Červeném trpaslíkovi, členem posádky lodi se stal poté, co se probudil po oslavě 24. narozenin na Mimasu s pasem na jméno Emily Berksteynová. 23. března 2181 se zjistilo, že Lister propašoval na loď kočku a byl odsouzen k 18 měsícům ve stázové kabině. Byl probuzen za 3 000 000 let.

Dave Lister

3. technik na červeném trpaslíku

Mohli by vás také zajímat…