zavřít
upravit profil

bradavický student, chytač a kapitán mrzimorského famfrpálového družstva

narozen: None 

Upravit životopis

Životopis

Cedric Diggory studoval v Bradavicích o dva ročníky výše než Harry. Poprvé se objeví ve třetím díle jako chytač a kapitán mrzimorského famfrpálového družstva. Prokáže dobrý charakter - když chytí v zápase proti Nebelvíru zlatonku a zjisti, že Harry spadl z koštěte kvůli mozkomorům, chce zápas odvolat. Bohužel mu to ale nevyjde.

Ve čtvrtém díle se Cedric poprvé objeví při cestě na mistrovství světa ve famfrpálu spolu se svým otcem, který se neustále vychloubá, že jeho syn jednou ve famfrpálovém zápase porazil slavného Harryho Pottera. Později je zvolen bradavickým šampionem v Turnaji tří kouzelnických škol. Draco Malfoy rozpoutá akci za podporu Cedrica jako šampiona Bradavic, protože nemá rád Harryho, Cedricovy se odznaky urážející Harryho nelíbí. Harry mu prozradí, co bude obnášet první úkol turnaje, Cedric mu pak na oplátku na popud Moodyho poradí, aby kouzelné vejce, které má prozradit, co se bude dít při druhém úkolu, ponořil pod vodu. Předtím ale Cedric pozve na vánoční ples Cho Changovou, k Harryho nelibosti, a začne s ní chodit. Během třetího úkolu Harry dvakrát zachrání Cedricovi život. Ten pak odmítne vzít pohár tří kouzelníků sám, a tak ho vezmou oba dohromady. Pohár je přenese na hřbitov do Malého Visánku, kde je Cedric zabit Petrem Pettigrewem. Krátce na to se Cedric objeví při Priori incantatem a požádá Harryho, aby donesl jeho tělo rodičům. Ten jeho přání splní.

Později odmítá ministerstvo uznat, že byl Cedric zabit Pettigrewem před Voldemortovým vzestupem. Naproti tomu Brumbál při závěrečné hostině studentům pravdu prozradí.

Cedric Diggory

bradavický student, chytač a kapitán mrzimorského famfrpálového družstva

Mohli by vás také zajímat…