zavřít
Upravit životopis

Životopis

Božena Puklická je postava ze seriálu Ulice, kterou hraje ji Lucie Juřičková.Zvládne návrat před tabuli? Nová zástupkyně Lenky Drápalové byla několik let ředitelkou základní školy. Po sloučení školy s gymnáziem přešlo vedení škol na gymnázium, a tak se Božena Puklická vrátila zpět před tabuli jako nová třídní Františka Hrubého a jeho spolužáků.

Na první pohled milá a sympatická paní učitelka bojuje celý život s pocitem nespravedlnosti, jenž umí ale velmi dobře skrývat. Díky pečlivosti i vytrvalosti se jí podařilo udělat ve školství kariéru a dostat se tak k práci, která ji opravdu baví, jako je organizování, vytváření řádu či jednání se stejně postavenými lidmi.

Vztahy s okolím Boženě Puklické občas naruší její perfekcionismus, přemrštěné požadavky nebo přehnané dodržování čistoty a pořádku. To, co je pro ni normální a samozřejmé, totiž většina lidí chápe jako nepřiměřené nároky znepříjemňující jim život.

Lenčina zástupkyně pro základní školu si okamžitě padne do oka s Miriam Hejlovou, s níž sdílí kabinet. Obě kantorky toho mají na první pohled spoustu společného — jsou milovnicemi pořádku, škola je pro ně na prvním místě, mají dospělé syny. Jenže i v tomto případě se potvrdí staré známé úsloví, že nic není takové, jak se na první pohled zdá...

Mohli by vás také zajímat…