zavřít
Upravit životopis

Životopis

Postava ze seriálu Ulice. Hraje ho Lubomír Lipský. Zdivočelé důchodkyně po něm budou šílet. Zakladatel rodu a klasická hlava rodiny má u svých blízkých i přes pokročilý věk a vrtochy stáří stále respekt. Stačí jeden pohled a hromotluk Boris, jeho syn, je najednou krotký jak beránek.


Děda Boris je stejně zvláštní jako všichni ostatní členové jeho klanu. Ve vypjatých chvílích dokáže zůstat klidný i soustředěný a řešit nastalé situace s rozvahou. Zato maličkosti ho občas rozčílí tak, že se všichni jenom diví.

Vitální stařec nemíní rezignovat na život. Naopak. Hodlá si ho náležitě užít až do poslední chvíle. Jeho prokletím je silná přitažlivost pro něžné pohlaví, která mu dokáže zkomplikovat život i dnes, kdy jeho vrstevníci, pokud se takového věku dožijí, většinou jen vzpomínají na staré dobré zlaté časy.

Původně se měl stát děda Boris účetním. Ovšem ještě za studií zjistil, že ho čísla vlastně vůbec nebaví. Jeho romantickou duši lákaly spíš dálky a cestování. Svodům nakonec podlehl a utekl do světa, kde se dal náhodou dohromady s rodinou artistů. Jejich život ho okouzlil natolik, že s nimi už zůstal. Začínal od píky, ale díky talentu, houževnatosti a silné vůli se vypracoval až na uznávaného umělce – vrhače nožů. Se svou atrakcí projezdil téměř celý svět a nebýt artritidy, možná by vystupoval dodnes. Činorodého ovdovělého dědu však nezlomilo ani to. Když se nemohl naplno věnovat své zálibě, začal dohlížet na vnoučata a předávat jim životní zkušenosti, které jsou občas velmi neortodoxní.

Boris Nekonečný nejst.

hlava rodiny, tatínek borise nekonečného

Mohli by vás také zajímat…