zavřít
Upravit životopis

Životopis

Robot Bender Bending Rodríguez (česky Bender Ohýbač Rodríguez; častěji pouze Bender [bendr]) pije velké množství alkoholu, který dobíjí jeho elektrické baterie. Také rád kouří a krade vše, co má nějakou cenu a v pripade problemu se okamzite prida na stranu silnejsiho, protoze pry nema rad lidi. Rád vaří, což se mu však příliš nedaří a ostatní nejsou z jeho výtvorů příliš nadšeni. Objevil se také v seriálu Simpsonovi.

Bender byl vyroben společností Mom's Friendly Robot Company (mámin pratelsky robot) v její továrně v Mexiku. Celá jeho osobnost je uložena na disketě, která se dá vysunout v zadní části hlavy. Jeho zaměstnání bylo ohýbač traverz pro sebevražedné budky. Když se to dozvěděl, nemohl pokračovat dál a chtěl v jedné takovéto budce spáchat sebevraždu (podle svého tvrzení). Při čekání ve frontě před budkou však potkal Frye, se kterým se spřátelil a na útěku před policií se stal zaměstnancem doručovatelské společnosti Planet Express, pro kterou pracuje jako člen posádky kosmické lodi a také jako lodní kuchař.

Je složen z 30 % železa, 40 % zinku, 40 % titanu, 40 % dolomitu a neznámé množství osmia (ve slitině s železem) s 0,04 % niklovou příměsí. To dává dohromady 150,04 %, což ale není nikde v seriálu objasněno. Jeho sériové číslo je 2716057. Bendrův humor je vytvořen v Microsoft Joke (upozornění - takový program zatím neexistuje). Robota namluvil John DiMaggio, v českém znění pak Martin Stránský. Poprvé se objevil v epizodě Space Pilot 3000.

Bender

poslíček planet expres, ohýbač, kriminálník

Mohli by vás také zajímat…