zavřít
Upravit životopis

Životopis

Anežka Boháčová je postava ze seriálu ULICE. Chce mít zase svého tátu…

Dcera Evy a Petra Boháčových byla dlouhou dobu rukojmím v problematickém vztahu rodičů. Rozumná, odvážná a možná i trochu předčasně vyspělá dívenka se musela vyrovnat nejen s jejich hádkami, ale později také s jejich rozvodem.

O dětskou bezstarostnost Anežku připravila bouračka rodičů, po níž otec na čas oslepl a matka musela zůstat na léčení. Péči o Anežka vzala do svých rukou Evina matka Alena Suchá, která se s vnučkou během tohoto nelehkého období hodně sblížila.

Později se o dceru staral Petr Boháč, jenž si ji vzal po rozvodu do své péče. Anežka si s ním prožila jedny z nejtěžších chvil v jeho životě (úplnou slepotu před operací očí i alkoholismus), přitom ho ale nepřestala mít ráda. Stejně jako mámu, o které se dost nevybíravým způsobem dozvěděla, že zavinila tátovu slepotu.

Petr Boháč bohužel nezvládl svou slabost pro alkohol. Aby neničil své okolí a hlavně Anežku, vrátil ji do péče matky. Sám pak zmizel neznámo kam. S rodinou přerušil jakýkoliv kontakt, aniž by si uvědomil, jakou ránu tím zasadí právě Anežce. Té totiž táta chybí čím dál víc.

Mohli by vás také zajímat…