zavřít
Upravit životopis

Životopis

Devatenáctiletou Alenku Kingsleyovou čeká zážitek, na který hned tak nezapomene. Je to mladá dívka, kterou na viktoriánské zahradní slavnosti požádá o ruku Hamish, bohatý, ale přihlouplý syn lorda a lady Ascotových. Nevydrží nátlak lidí, sebere se a uteče pryč.

Vydá se za Bílý králíkem, kterého výdávale ve svých snech, ve vestě a s kapesními hodinkami, kterého opět uvidí. Bílý králík záhy zmizí do králičí nory. Alenka se za ním vydá do nory, spadne a po pádu, který působí skoro jako podivný sen, se ocitne v kruhové místnosti s celou řadou dveří.
Poté, co okusí z lahvičky s nápisem „Vypij mě“, jejíž obsah způsobí, že se zmenší, a zakousne koláč, na kterém je zdobeně napsáno „Sněz mě“ a po kterém se zase zvětší, se jí nakonec podaří jedněmi z dveří projít a ocitá se v ohromující a fantastické Říši divů, které její obyvatelé říkají Podzemní říše.
Tam se setkává s celou řadou kouzelných postav, od vychloubačné Plšice až po potrhlého Kloboučníka, od ušklebeného kocoura Šklíby až po houseňáka Absaloma, kouřícího vodní dýmku, od podivné Bílé královny až po její záštiplnou starší sestru Srdcovou královnu
, krutou vládkyni Podzemní říše.

Mohli by vás také zajímat…