zavřít
Upravit životopis

Životopis

Joseph Seeley Both je postava v americkém seriálu Sběratelé kostí (Bones). Ztvárňuje ho herec David Boreanaz. Jeho parťačku Dr. Temperance Brenannová (Emily Deschanel), které říká předívkou "Bones"(Kůstka).

Seeley Both se narodil v r.1972. V minulosti byl sniperem u amerických Rangers a v současné době pracuje jako zvláštní agent FBI a spolupracuje s Dr. Temperance Brennanovou (soudní antropologičkou) z Jeffernova institutu a jejím týmem "Šprtů" jak vědce nazývá.

Mezi ním a Kůstkou dochází k častým sporům, ale je mezi nimi zřejmé jakési napětí, které ale oba dva vehementně popírají. Both žárlí na všechny Kůstky přítele a pořád ji chce ochraňovat.

Both je katolík. Kdysi měl pletky s právničkou Tessou, později chodil s Rebeccou, se kterou má syna Parkera, ale Rebecca si ho odmítla vzít. Pak znovu obnovil vztah s Dr. Camillou Saroyanovou, která nastoupila do Jeffersonova institutu, ale později se s ní rozešel, když Camilla při jednou složitém případu málem přišla o život.

Má bratra Jareda Bootha a v 5. sérii se objeví i Bothův dědeček, který ho v mládí vychovával.

Na konci 4.série se přijde na to, že má Both nádor na mozku, a tak musí podstoupit operaci, po níž zůstává několik dní v kómatu, během kterého se mu zdají sny o tom, že jsou s Kůstkou manželé. Po probuzení si začíná uvědomovat, že je mezi nimi něco víc než jen přátelství.

Mohli by vás také zajímat…